BIM - TÝKÁ SE TO I VÁS

Zvyšte hodnotu vašich projektů

BIM pro projektanty

"Díky technologii BIM konečně můžete projektovat a ne kreslit projektovou dokumentaci."

Jste projektant a rozhodujete se, zda jít cestou BIMu či nikoliv? Nezáleží na tom, zda pracujete sám/sama či pracujete v týmu projektantů. Zásadní výhodu nasazení BIMu totiž ocení jakýkoliv projektant, inženýr, architekt, statik. Tou zmíněnou výhodou je maximální vyloučení vzniku chyb v návrhu. Vy totiž svou prací v BIMu reálně simulujete daný objekt a dokážete tak odhalit případné kolize a nesrovnalosti již v průběhu projekčních prací.

Navíc je možné s výhodou využívat množství analýz nad modelem budovy a provádět snadno jednotlivé variantní návrhy. To povede ke kvalitnějšímu návrhu stavby v kratším čase. Vlastní projektová dokumentace je automaticky generována z navrhovaného modelu, což vede k významným úsporám času. Navíc tato dokumentace je neustále aktuální, jelikož je propojena přímo s 3D modelem. Jakákoliv změna v modelu, se okamžitě projeví v řezech, pohledech, výkazech, prostě kdekoliv.

Další nespornou výhodou BIMu je možnost pracovat s jedním modelem stavby. Vzhledem ke komplexnosti informace (nepracujete pouze s 3D geometrií, ale také s velkým množstvím informací, které se týkají jednotlivých prvků jako je umístění, konkrétní typ prvku, rozměry či hmotnost nebo cena) snižuje tato technologie množství RFI (Request for information = počet dotazů vznesených napříč projekčním týmem). Opět tím dochází ke zkrácení času zpracování projektu. Zároveň se nic nemusí exportovat a složitě nastavovat/předávat (v případě, že pracujete na jedné platformě, jako je např. Revit). Všechna data jsou aktuální a správná, významně se tedy snižuje počet chyb vyplývajících ze změn v projektové dokumentaci.

Díky technologii BIM konečně můžete projektovat a ne kreslit projektovou dokumentaci.

Podívejte se, co o BIM technologie říkají experti ze společnosti ATOS-6.

Další informace najdete v následujících sekcích, rozdělených podle úrovně vašich znalostí:

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace